Zoznam darcov

  • 2 068,00 EUR Broker Consulting, a.s. -... 19.2.2019
  • 30,00 EUR Lenka Fabryova 23.1.2019
  • 480,00 EUR Dobrý skutok na ľade 2018... 10.1.2019
  • Vďaka všetkým, darovali ste už celkom 2 578,00   EUR .

Celé moje tehotenstvo prebiehalo ukážkovo. Veľmi sme sa tešili na naše prvé dieťa a ani vo sne nás nenapadlo, že sa môže pri pôrode niečo stať. Kontrakcie mi začali v 41 tt. Vraj všetko prebiehalo v poriadku, no ja som mala zlý pocit, že sa niečo deje, ale nik ma v nemocnici nepočúval. Nakoniec museli Adamka vyťahovať v poslednej chvíli kliešťami. Jednou nohou už nebol medzi nami, bol 5 minút neokysličený, sám dýchal až po 10-tich minútach. Mal vpáčenú lebku 2,5 mm do mozgu a následne sa mu tam vytvorila krvná zrazenina, aby toho nebolo málo vdýchol plodovú vodu, ktorá už bola v rozklade. Po dvoch hodinách po pôrode ho museli previesť do Popradskej nemocnice na Jisku, pretože mu začalo vynechávať dýchanie a začal kŕčovať. Lekári mu nedávali veľké nádeje.

Adamko je ale veľký bojovník a na prekvapenie lekárov sme sa dostali z nemocnice už po 3 týždňoch. S Adamkom absolvujeme rôzne rehabilitácie, chodievame k najlepším špecialistom a poctivo „makáme“. Každý lekár, ktorý ho vidí prvý krát a pred tým si prečíta jeho lekársku správu, je v úžase, v akom je relatívne super stave, pretože po takýchto pôrodoch je 95% detí mentálne na tom veľmi zle, sú na liekoch a mávajú epileptické záchvaty.

Momentálne nám naša finančná situácia nedovolí hradiť Adamkovi všetky rehabilitácie, ktoré potrebuje, aby mohol napredovať, a poisťovňa mu ich tiež nechce hradiť. Aby Adamko mohol motoricky napredovať a aby sa mu neskracovali svaly, potrebuje pravidelne rehabilitovať a navštevovať špeciálne intenzívne rehabilitácie. Tie sú ale finančne veľmi náročné. Adamkove náklady na rehabilitácie ročne dosahujú cca 12 000 eur a to sú všetko len náklady na rehabilitácie bez ubytovania, stravy a benzínu. Finančná situácia rodiny tým nie je ľahká.

Pobyt v Adeli centre v Piešťanoch ho veľa posunul, nielen pohybovo, ale aj mentálne. Rehabilitácia v Adeli stojí 3 700 EUR a poisťovňa ju neuhrádza.

Adamko je náš najväčší poklad, ktorý sa nám za všetko odvďačuje svojím úsmevom a radosťou zo života. Podľa lekárov má veľkú nádej a dobré prognózy do budúcnosti, no bez špeciálnych rehabilitácii by to nešlo. Každý rodič robí pre svoje dieťa čo najviac, no niekedy sa to bez cudzej pomoci nedá. Preto sa obraciame o pomoc aj na vás ľudí. 

V jeho mene Vám vopred ďakujeme za každú pomoc.
Kačmarčíkovi

Dobrým skutkom pre Adámka Kačmarčíka je finančný dar 2 578 Eur na úhradu rehabilitačného programu v Adeli Medical Center v Piešťanoch.

Marek Kačmarčík
Spišská Belá
Tel: 0911860687

Fotogaléria

Transparentný účet: IBAN SK6283300000002002038140