Zoznam darcov

  • 1 740,00 EUR Broker Consulting, a.s. -... 19.10.2022
  • 30,00 EUR Anonymný darca 25.8.2022
  • 1 130,00 EUR Golf pro Dobrý skutek SK... 16.8.2022
  • Vďaka všetkým, darovali ste už celkom 2 900,00   EUR .

Možno náročnejší, no nenahraditeľný a plný lásky, pretože tej má Lujza na rozdávanie a bezhranične ľúbiť učí́ nielen nás, ale všetkých, ktorí ju spoznajú.

Lulu prišla na svet s Downovým syndrómom - oneskoreným motorickým, verbálnym vývojom, hypermobilitou, teda oslabeným svalstvom a hypotóniou - svalovým napätím. K tým sa neskôr pridružila tiež leukopénia a problémy s nízkou hladinou železa v krvi. To všetko znamenalo prakticky hneď po jej narodení kolobeh rôznych vyšetrení u rôznych lekárov, a absolvovaním s tým spojených cvičení. Začala byť sledovaná na hematológii, neurológii, kardiológii, gastroenterológii a endokrinológii, aby bol jej zdravotný stav pod kontrolou a mohla sa na svet pozrieť aj z inej, ako ležiacej perspektívy.

Lulka o to každý deň všemožne  bojuje svojimi dostupnými zbraňami. A my s ňou. Aby sa raz nielen priblížila k svojim rovesníkom, ale bola im rovnocenným partnerom. To je naša najväčšia túžba - šanca pre Lulku byť nie je ako ostatné deti. Aby sa vďaka tejto šanci mohla pohrať s bábikou a učesať jej vlásky, lízať zmrzlinu, sama zjesť svoju obľúbenú́ polievku, obliecť si tričko, zašnurovať topánočky, umyť si zúbky, nakresliť svoju mamku :-), raz chodiť do škôlky a učiť sa so svojimi priateľmi v normálnej škole, a možno v ďalekej budúcnosti byť aj zamestnaná... Sú́ to celkom bežné veci..., no pre nás trochu vzdialené.

A Lulka sa každý deň všemožne snaží na ne dosiahnuť. Raz s väčšou ochotou a svojím typickým úsmevom na tvári, inokedy s bolesťou a slzami vo svojich krásnych očkách, pretože to dá zabrať. Niekoľkokrát týždenne absolvujeme cvičenie Vojtovou metódou, cvičí so svojím psíkom Sendym kanisterapiu, hipoterapiu s koníkom Evelinou, chodí na bazén a na mnohé iné podporné terapie. Tie sú pre nás finančne veľmi náročné, nakoľko u nás pracuje len ocko a máme doma ešte škôlkára a školáka, navyše poisťovne nám tieto terapie nepreplácajú. No, samozrejme, robíme aj nemožné, aby sme jej to zabezpečili.

Vidíme, že tieto rehabilitačné cvičenia sú pre ňu veľmi dôležité a výrazne ju posúvajú vpred a vďaka ktorým sa dokonca postavila na vlastné nôžky. Neviete si predstaviť, ako nás to povzbudilo a koľko nadeje dodalo celej rodine.

A tak veľmi veríme v to, že s pomocou dobrých ľudí, ktorí stoja za týmto projektom, sa nám pre Lulku podarí vybojovať normálny život. Že sa nám podarí získať potrebné finančné prostriedky, aby  mohla  absolvovať pre ňu tak dôležitý́ rehabilitačný pobyt, ktorým sa jej spevní svalstvo a na ktorý sa nám momentálne nedarí našetriť peniažky. Vďaka týmto rehabilitáciám spraví nie jeden, nie dva, ale hneď niekoľko pokrokov - doslova malých zázrakov. A tie Lulu okrem našej lásky a starostlivosti naozaj veľmi potrebuje. Nech má šancu, ktorú si zaslúži!

ĎAKUJEME!
Bartkovi

Dobrým skutkom pre Lujzu Bartkovú je finančný dar 2 900 Eur na úhradu dvojtýždenného rehabilitačného programu v centru Axis v Piešťanoch.

Ivana Bartková
Prešov
Te.: 0918473815

Fotogaléria

Súvisiace články

Transparentný účet: IBAN SK6283300000002002038140