Zoznam darcov

  • 730,00 EUR 2% z daní 30.5.2018
  • Vďaka všetkým, darovali ste už celkom 730,00   EUR .

Ako milujúca mamička robím všetko preto, aby sa Lukáško ako tak zaradil do reálneho života. Lukáško má 9 rokov a je zdravotne ťažko postihnutý. Má rôzne diagnózy ako napr. DMO, autizmus, syndróm hypotonie, syndróm hyperkinetiky, syndróm hypermobility, ADHD poruchu pozornosti, je inkontinentný, zaostáva pre mentálne postihnutie, zaostáva v jemnej aj hrubej motorike.

Preto navštevujeme rôzne špeciálne zariadenie a vozíme ho 3x týždenne po 4 hod do Špeciálnej základnej školy pre detičky s autizmom do Košíc, ktoré sú od nás vzdialené 96 km. Lukáškovi sa v školičke páči a ľúbi svoju učiteľku Dadku a asistentku Katku :) Učia sa znakovú reč a znakové písmenká pre lepšiu komunikáciu. Pre poruchu koordinácie majú špeciálne školské potreby väčšinou zn. Stabilo. Veľmi si to pochvaľujem, ale zakupujeme si ich sami ako rodičia. Len tým, že sú špeciálne, tak sú aj drahšie.

Potom navštevujeme špeciálne rehabilitačné centrum Liberta v Košiciach, ktoré neprepláca zdravotná poisťovňa, ale jemu veľmi pomáhajú. Je to špeciálna rehabilitácia - Thera-Suit, Giger terapia a oxygen terapia. Jeden dvojtýždenný pobyt stojí od 600 eur, plus ďalšie navýšenia. Ale vďaka týmto rehabilitáciám a vojtovej metóde už Lukáško od 6 rokov nepotrebuje kočík. Je schopný samostatnej chôdze. Máme zvýšené výdavky na kontroly, lieky, liečby atd. Navyše ja som po operácii štítnej žľazy, lebo som na substitučnej liečbe pre onkologické ochorenie. Je to veľmi náročné a ťažké. Preto sa obraciam na Vašu nadáciu o pomoc. Ja mám opatrovateľský príspevok a som slobodná mamička.

Za láskavé pochopenie a za akúkoľvek pomoc Vám vopred z celého srdca v mene Lukáška ĎAKUJEME! S úctou
Zuzana Ďurinová                                

Dobrým skutkom pre Lukáška Ďurinu je finančný dar 780 Eur na úhradu špeciálneho dvojtýždňového rehabilitačného pobytu v centre Liberta v Košiciach.                                                                                  

Zuzana Ďurinová
Plešivec
0919045113

Fotogaléria

Transparentný účet: IBAN SK6283300000002002038140