Zoznam darcov

  • 561,50 EUR Broker Consulting, a.s. -... 12.6.2019
  • 854,50 EUR Polmaraton pre Dobrý skut... 11.4.2019
  • Vďaka všetkým, darovali ste už celkom 1 416,00   EUR .

Miška sa narodila v máji 2012 v 38. týždni s diagnózou rázštep chrbtice, preto bola hneď na druhý deň operovaná. Zvládla to hrdinsky. Aby sa po uzatvorení rázštepu nerozvinul hydrocefalus, dostala za pravé uško malý ventil (odborne VP-shunt). Po tých pár narkózach sa však trochu skomplikovalo dýchanie a prehĺtanie, tak sa Miške pomohlo s dýchaním dierkou do krku (tracheostómia) a papanie dostávala hadičkou do bruška (PEG). Doteraz má za sebou 12 narkóz. Cca v 2 rokoch sme sa PEGu zbavili a Miške dnes chutí viac ako tatovi.

Pracovali sme aj na tom, aby sme sa zbavili aj tracheostomie. Trvalo to dlhých 6 rokov, ale nakoniec sa to na druhý krát podarilo a od augusta 2018 sme BEZ... Pre nás neuveriteľná vec po tak dlhej dobe, že Miška konečne dýcha sama. Zatiaľ to zvláda, už má za sebou aj prvé choroby a dala to aj bez kyslíka. Veľmi sa tešíme!

Teraz pracujeme na tom, aby bola Miška maximálne samostatná a dokázala sa postaviť na vlastné nôžky. Každá rehabilitácia ju posúva bližšie k tomuto cieľu. Podľa prognóz mala byť Miška “ležiaci pacient”, ale dnes prejde po štyroch kam chce a na vozíku jazdí, podľa jej slov, ako Fittipaldi. 

Miška sa teraz teší, že už bývame vo svojom domčeku, kde má svoju izbicku a všetko je prisposobené jej potrebám a pohybu na invalidnom vozíčku. Býva spolu s tatinom a maminou a s 2,5 r. bračekom Šimonkom. Chodí tu v dedinke do školky medzi zdravé deti a veľmi sa jej tam páči ma veľa nových kamarátov. Tešíme sa aj z toho že do 15 minut tu máme rehabilitácie  ktoré navštevuje  veľmi rada. Sú pre ňu dôležité, aby sme udržali svaly, šľachy a celkové držanie tela v správnom vývoji. Každý mesiac má 1 týzdeň intenzívny, inak chodí rehabilitovať 1-2 x do týždňa. Tiež tu máme uja s ktorým začína plávať a tetu za ktorou chodíme kvoli hipoterapii... Nevzdávame to cvičíme  a dúfame...

Veľmi pekne ďakujeme za pomoc.
Ján Chlebík s rodinou

Dobrým skutkom pre Mišku Chlebíkovu je finančný dar 1 416 Eur na úhradu rehabilitačného programu podľa Bobath konceptu.

Ján Chlebík
Šamorín
Tel: 0918 628 277

Fotogaléria

Transparentný účet: IBAN SK6283300000002002038140