Zoznam darcov

  • 1 050,00 EUR charitatívna akcia (Vigaš... 5.2.2015
  • Vďaka všetkým, darovali ste už celkom 1 050,00   EUR .

Neposlúcha ju totiž ľavá rúčka ani nožičky a cvičenia, rehabilitácie či masáže sa stali jej denným rituálom. Absolvuje ich však s radosťou, pretože verí, že už čoskoro sa bude môcť s kamarátkami naháňať po vlastných.
Viktorka sa narodila ako naše druhé dieťa. Pôrod prebiehal s komplikáciami v skorší termín pre predčasné odlučovanie placenty. Keď mi uložili malý uzlíček do rúk, ani vo sne ma nenapadlo, ako kruto sa so mnou a dcérkou osud zahrá.
Prvé mesiace s novým prírastkom sa nijak nevymykali normálu a nič nenasvedčovalo tomu, že by z Viktorky nemohlo vyrásť zdravé, krásne a usmievavé dievčatko. Všetko z toho sa splnilo, až na to zdravíčko. Okolo štvrtého mesiaca sme spozorovali, že niečo nie je v poriadku. Nereagovala ako ostatné detičky v jej veku a svalstvo celého telíčka mala spastické. Po všetkých vyšetreniach prišla veľká rana, Viktorke diagnostikovali detskú mozgovú obrnu - kvdraspastickú formu.

Hnedooká krásavica Viktorka má dnes 8 rokov, chodí do druhej triedy .Len jej úsmev, ktorý rozdáva dookola nás hreje pri srdiečku a každým jej nežným objatím cítime, že nás vníma a vníma aj svet okolo seba.
Najviac sa Viktorke tešíme z jej pokrokov, ktorých neustále pribúda. Malá bojovníčka už absolvovala niekoľko liečebných pobytov a v posledných rokoch dvakrát podstúpila operáciu tzv. metódou ULIZBAT, ktorej cieľom je zmiernenie bolestí a najmä zlepšenie pohybových funkcií. Práve tieto zákroky Viktorke pomohli najviac a uvoľnili sa jej nožičky. Pravidelne chodí na cvičenie Feldenkrais, plávanie ,masáže, cvičenie s fizioterapeutkov, Floatinga, koníky. Všetky tieto procedúry sú pre nás finančne veľmi náročné. Preto by sme Vás chceli poprosiť o finančnú pomoc na cvičenia Feldenkrias /1 hodina 35 €/.

Za akúkoľvek finančnú pomoc vám budeme vďační.
Janka Vigašová

Dobrým skutkom pre Viktorku je finančný dar 1 050 Eur na úhradu cvičenia metódou Feldenkrias.

Janka Vigašová
Bánská Bystrica
Telelefon: 0915 830 706

Fotogaléria

Súvisiace články

Transparentný účet: 2700376999/8330 + IBAN: CZ 152 010 000 000 270 037 6999
Všeobecné obchodné podmienky
Tvorba webových stránok - Neternity.cz